włoska restauracja Kraków centrum

Smaczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w Polsce najbardziej popularny typ restauracji. Cenimy jedzenie włoskie bo jest pyszne, treściwe i ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza czymakarony. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską kosztują mniej znane dania – canelloni, gnocchi czy desery włoskie.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji trzeba zwrócić uwagę na elementów: jak wiele półproduktów rzeczywiście pochodzi z Włoch, czy w karcie znajdują się też mniej typowe włoskie potrawy, czy lista win, zawiera typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to duża wielość smaków oraz jedzenie z wielu miejsc Włoch. W mistrzowskiej restauracji poczujemy prawdziwy smak Włoch.

Włoska kuchnia jest łatwa, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wina z Włoch

Żadna szanująca się restauracja włoska, która aspiruje do tytułu bycia ekskluzywnym miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna zaniedbywać trunków. Posiłek koniecznie musi obejmować też trunek. Odrobina białego wina to dla Włocha norma. Krakow Restaurant Najbardziej znane wina włoskie to toskańskie vin santo, kalabryjskie bivongi a także marsala z Sycylii. Włoska restauracja – o ile naprawdę chce być postrzegana jako prawdziwie włoska, powinna posiadać bogatą kartę win.

Regionalna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez wątpienia trzeba poszukać restauracji, która potrafi przyrządzić nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film