ogumienie rowerowe duro

Motocykliści czy kierowcy rozmaitego typu aut bardzo dobrze wiedzą, że by móc napełniać się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), trzeba go porządnie przygotować. Wiele osób niemniej jednak nie użytkuje tożsamej zasady w stosunku do rowerów, a to istotny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, potrzebuje uwagi własnego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie przeróżnych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

Opony rowerowe 29 duro

Chociaż rower to nie samochód ani motocykl, tym samym lista prac, jakie musimy wykonać w czasie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć i skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed rozpoczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest uszkodzony, zbyt luźny lub nadmiernie naciągnięty – należy go porządnie naciągnąć. Co więcej należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – oprócz tradycyjnego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów wynajdziemy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W przypadku pęknięć lub też nadmiernego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie chcemy jakkolwiek, aby w czasie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma gigantyczny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, skutkiem tego należy sprawić poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką należałoby uczynić luz głównych śrub konstrukcji roweru, a kiedy wynajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Do tego warto spowodować szczegóły oświetlenia – pragniemy przecież być widoczni na drodze.

To bazowa lista czynności, które należy wykonać przed pierwszą przejażdżką. Po zimie warto również rower gruntownie umyć i pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie lepiej chroniony podczas całego sezonu.