mięśnie kegla a orgazm

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że niemalże każda kobieta, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. To właśnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, jednocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Również po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, ponieważ dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla poród

Z reguły mięśnie Kegla ćwiczą w związku z tym kobiety w ciąży i planujące ją. Jeżeli pozostaną one odpowiednio wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez oczywisty poród oraz równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, jakie rodziły dawno, lecz pojawiły się u nich komplikacje z nietrzymaniem moczu, przeważnie wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Można je z prostotą zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najprawidłowiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega jedynie na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najlepiej rozpocząć od pozycji leżącej, lecz z w pewnych sytuacjach wolno także ćwiczyć w innych pozycjach. Trzeba napinać mięśnie przez kilka sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Bardzo istotne jest to, żeby napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem trzeba wziąć głęboki wdech i pomału wypuszczać powietrze w czasie rozluźniania mięśni. Najodpowiedniej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii może się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno odnotować już nawet po sześciu tygodniach, mimo to warto ćwiczyć nadal, chociaż raz na dzień.
W aptekach oraz sklepach można obecnie zakupić wyjątkowe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezmiernie wspomagają one cały proces i okazuje się, że przynoszą idealne rezultaty. Z takimi kulkami także ćwiczy się na zasadzie kurczenia i rozluźniania mięśni.
Kobiety, które regularnie trenują, przyznają że przyniosło to wynik podczas porodu drogami natury i o wiele prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością wyklucza się również kłopot nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że to naturalnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to również realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe oraz nie absorbują dużo czasu, a wolno je wykonywać dokładnie wszędzie i o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.