Kraków – rozkwit komunikacji dodatkowo przewozów miejskich

Głównym spośród największych problemów w lwiej części miast w Polsce jest transport. Nasze województwa są nie zaadaptowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki został zapoczątkowany poprzez zwiększenie się ilości pojazdów na polskich ulicach. Przez to właśnie jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które musi rozpocząć niemalże każda gmina jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to najważniejszy obszar, który pozwoli polepszyć zadowolenie krakowian a także poprawi całość gospodarki miasta.

Na tle okolicznych miast, nowe projekty komunikacyjne w grodzie Kraka mocno się wyróżniają. Krakowianie w plebiscycie opowiedzieli się za budową metra, ale przed tym jak ono zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej i nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć sporo pieniędzy . Z bardziej istotnych inwestycji trzeba wymienić:
całkowicie elektryczną nitkę autobusową – jedyną w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w planach miasto ma remont przynajmniej kilkanaście nowych połączeń między już wybudowanymi drogami oraz remonty istniejących połączeń autobusowych i połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba zaś pamiętać, że bez inwestycji jakość dróg nie może być lepsza i aby mieszkało się lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.wybory Kraków 2014
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie kolejne drogi, jak również lepszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie lepsza i odporna. (jednym z przykładów jest odporna na ścieranie powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga jeszcze wielu remontów i nowych pomysłów, aby poruszało się po mieście wygodnie. Zarówno autem, ale też autobusami. Mimo to widać jasno, że wszystko jest na prostej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.