alkoholizm leczenie zamknięte 

Początki leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało kresu. Jakkolwiek nie powinieneś sam cierpieć. Jest wiele dostępnych metod leczenia, jakie wspomogą Ci w pokonaniu alkoholizmu, żeby wrócić do zdrowego i pełnego życia.

skuteczna terapia alkoholowa

Rozmaite czynniki, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu powinno być pilnowane przez skład speców lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne środowiska leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez zawodowców, którzy wspomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy i współdziałać z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej aniżeli połowa osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które wracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub ewentualnie ambulatoryjnego, wypada asystować w regionalnych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najbardziej odpowiedni czas na leczenie?
Przed nawiązaniem kuracji osoba musi najpierw rozpoznać własny stan i mieć ochotę opuścić alkohol. W pewnych sytuacjach jednostka może uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny lub też przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Łączy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o przesadne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja pomaga również nawiązać dyskusję na temat dostępnych opcji kuracji oraz wsparcia.

Nie ma poprawnego lub złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednakże nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować wiele dodatkowych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, problemy finansowe, trudności z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.